Наталія Михайлівна

Лаборант

Яку саме рибу брати?

  • Жива риба
  • Охолоджена риба
  • Заморожена риба
  • В’ялена риба
  • Сушена риба
  • Солона риба
  • Копчена риба
Жива риба

Безумовно, це кращий варіант. Будьте уважні: просіть продавців надати вам сертифікат, цікавтеся місцем вилову або розведення. Вода в акваріумі зі здоровою рибою чиста, а сама риба – активна.

Охолоджена риба

Саме основне тут – умови зберігання. Запах рибки повинен бути свіжим, ніяких сторонніх або неприємних домішок бути не повинно. М’якоть при натисканні повинна відновлюватися.

Заморожена риба

Зберігається довгий час (кілька місяців), не відрізняється від свіжої за якістю, зберігає природний смак, аромат і корисні речовини при правильно проведеній процедурі заморожування. На зрізі такої риби м’якоть блискуча та прозора.

В’ялена риба

Найчастіше використовують жирну рибу або середньої жирності. Під дією тепла така риба поступово зневоднюється, набуваючи своєрідний смак, і вживається для їжі без кулінарної обробки. Найчастіше в’ялять прісноводну рибу: ляща, воблу або тарань. М’ясо виходить бурштинового кольору, не сухе, пружне на дотик. Особливо жирна риба після в’ялення перетворюється в делікатесний продукт. До всіх своїх переваг, в’ялена риба, в особливості достатньо зневоднена, добре і довго зберігається.

Сушена риба

Сушка – найдавніший спосіб консервації риби. При низькій вологості і температурі не можуть розвиватися ні цвілеві гриби, ні бактерії, так що отриманий продукт при умові правильного зберігання може зберігати споживчі властивості необмежений час. В результаті висушування отримують напівфабрикат, який виробляється з худої риби (пікші, тріски, сайди, та ін.) Правильно засушена риба відрізняється чистою шкіркою, без сольових нальотів, щільною структурою м’яса. Її запах – характерний, без затхлості. Вся тушка риби однаково пофарбована – без часткового пожовтіння.

Солона риба

Посол  відбувається в результаті заміщення частини рідин в тканинах риби концентрованим розчином солі, це перешкоджає псуванню. Хороші смакові якості виходять при вмісті солі від 6 до 12%, консистенція такої солоної риби ніжна і соковита. М’ясо відрізняється високими споживчими якостями, використовується у їжу без кулінарної обробки. Найкраща солона риба виходить тільки при засолюванні абсолютно свіжої риби жирних порід.

Копчена риба

Копчення риби грунтується на консервацію впливі диму. При тлінні тирси виділяються ароматичні леткі речовини, вони просочують рибу, надаючи приємний специфічний смак і запах. Розрізняють холодне і гаряче копчення.

При гарячому – риба сильно розм’якшується, термін зберігання не високий, продукцію краще відразу спожити в їжу.

Холодне копчення –  дає продукт більш стійкий до зберігання. Така риба в охолодженому стані може зберігатися до 3 місяців. Копчені сорти цінних риб є делікатесом. Рибу якісного копчення можна визначити органолептично: вона має суху поверхню, золотисто-жовту на вигляд, м’якоть щільної консистенції, на запах віддає приємним димком. Зберігати копчену рибу потрібно в прохолодному місці.

Будьте уважні: дане копчення відрізняється від обробки риби «рідким димом». Цікавтеся сертифікатами у продавця.

Рибопереробний завод ТОВ "Ревега"

Call Now Button